Hloubení, prohlubování, rekonstrukce a další úpravy kopaných studní nebo odvodňovacích jímek

image1

Těžební práce provádíme ručně pomocí kompresorů a dalšího potřebného zařízení (el. vrátky, kalová čerpadla, hasičské hadice, atd.). Vlastníme kompletní vybavení, po zákazníkovi požadujeme jen připojení na el. rozvod - nutná přípojka 380 V, minimální jistič 25A ve vzdálenosti do 100 m od studny. Zajišťujeme si i dovoz skruží včetně složení. Vzhledem k našemu zařízení můžeme hloubit i na hůře přístupných místech (svah, hustě osázená zahrada, průchod přes dům, okrasná zahrada atd.). Jsme schopni provádět i hloubení pod vodou v tekutých píscích.

Při poškození stávajících skruží ve studni provádíme její vložkování skružemi o menším průměru (vnitřní průměr 80, 70 nebo 60 cm podle potřeby a možností). Nabízíme také spárování tubusu studny

Čištění, dezinfekce a revize studní

image1
Součástí nabídky je odčerpání kontaminované vody, očištění celého tubusu studny tlakovou vodou s dezinfekcí, odtěžení kontaminovaných sedimentů ze dna a případné odkalení.

Práce jsou prováděny pomocí speleologické techniky z lana. Součástí je i zhodnocení přítoku, stavu studny a návrh příslušných oprav.

Je nutná přípojka 380V a minimální jistič 16A ve vzdálenosti do 100 m od studny.

Při čištění je v případě potřeby vhodné provést další práce, viz. další nabídka.

Čerpání zatopených prostor, mapování, čištění vodojemů a kolektorů

image1

Provádíme čištění, dezinfekci a údržbu vodojemů a kolektorů. Zbavíme vodojemy nánosů a kalů a majitelé pak mají zajištěný odběr čisté a kvalitní vody.

Nutná přípojka 380 V, jistič 16A v dosahu.

Nabízíme též dokumentaci stavu starých kolektorů a dalších podzemních prostor včetně mapování a fotodokumentace.

Při čerpání zatopených prostor nabízíme své zkušenosti z čerpání sifonů vodních jeskyní v Moravském krasu.

Výměny a montáže čerpadel a vodáren

image1

Instalujeme nová čerpadla a vodárny včetně kompletního napojení na rozvod (pozinkované trubky, PE nebo hostalen včetně svařování) a el. zapojení. Poradíme s výběrem čerpadla a vodárny a dodávku kompletně zajistíme. Dodáváme ponorná nerezová čerpadla se spodním sáním a vestavěným hlídáním hladiny, mimořádně vhodná do kopaných studní, v několika výkonových řadách. Demontujeme Vám Vaši starou vodárnu. Nabízíme demontáže poškozených a montáže opravených čerpadel. Vybrané typy čerpadel lze po domluvě opravit na místě.

Nutná přípojka 220 V ve vzdálenosti do 100 m od studny nebo předchozí domluva.

Opravy a montáže ručních pump

image1
Montujeme nové ruční pumpy a na místě můžeme provést rekonstrukci starých (pokud je to technicky možné). Na přání zákazníka provádíme montáž sací části z plastového potrubí. Nutná přípojka 220 V ve vzdálenosti do 100 m od studny nebo předchozí domluva.